18 Ocak 2012

Dave @ Thailand...Who the hell is Dave?


Malta' daki sosyo - ekonomik durumdan bahsetmek istiyorum biraz. Her ülke gibi burada da her tabakadan insan var ama aradaki sınırlar bizdeki kadar kalın değil. Bir kere herkesin evi var, araba zaten allahın emri - nüfus kadar araba olduğu söyleniyor. Ev konusunda bir arkadaşım, kirada oturacak kadar zengin değilim demişti de ben ve bir İsveçli arkadaşım bakakalmıştık. Burada tam zamanlı işe başlayan çoğu genç mortgage ile ev sahibi oluyor. Diğer sosyal konulara gelirsek, bunlardan biri tatil. Çalıştığım şirketi temizleyen bayanlardan biri balayında cruise ile Akdeniz seyahati yaptı. Para biriktirdiklerinde muhakkak yurtdışı tatili yapar Maltalılar.

Neyse konuya gelirsek yukarıdaki foto evimize yakın bir dükkanın duvarında asılıydı. Dükkanı tam tanımlayamıyorum, kırtasiye malzemeleri de var, ufak dekoratif eşyalarda, temizlik malzemeleri de var oyuncak da. Kısaca bu arkadaş, kışı Malta' da geçirmek yerine bir süreliğine Tayland'a uçuyor ve müşterilerine de böyle bir not bırakıyor.

Not: Dave' in Güney Tayland'da plajları gezerken giyeceği sevgili terliklerine kavuşması için beklenen gün geldi. Siz de bu arada soğuk Ocak ayını atlatmak için atkılarınız ve termal çoraplarınıza sarılın.

Bu arada bu Ocak gerçekten soğuk geçiyor. Dave bizi Tayland' a götür!!!

Hiç yorum yok: